Ćwiczenia na czytanie ze zrozumieniem klasa 2

Pobierz

24 teksty oraz powiązane z nimi zadania usprawniają kompetencje czytelnicze uczniów, wspomagają rozwój logicznego myślenia, pamięci oraz uczą poprawnego budowania wypowiedzi.Z zestawu mogą korzystać nauczyciele w pracy z uczniami na lekcji lub .. "Czytanie ze zrozumieniem" to ćwiczenia skierowane do uczniów klasy 1.. Przeczytaj tekst zamieszczony poniżej.. Zeszyt został przygotowany w formie 20 wyrywanych kart pracy.. "Wycieczka do stolicy" Zbliżał się chłodny, deszczowy i ponury październik.. Wybór i opracowanie: mgr Danuta Giletycz mgr Anna Godula mgr Agnieszka Kasprzak Szkoła Podstawowa nr 2 W LublinieKorzystam z gotowych testów sprawdzających umiejętność czytania ze zrozumieniem, a czasami sama przygotowuję takie ćwiczenia, starając się, aby korelowały one z tematami poruszanymi na lekcji.. - Będziemy szukać wiosny - zawołał wesoło.. Dzieci z klasy II, z jednej z łódzkiej szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę do Warszawy.wg Paniolusia.. W podręczniku dla klasy 6 "Jutro pójdę w świat "(WSiP) znajduje się tekst , który wykorzystałam w teście czytania ze zrozumieniem.Po znalezieniu odpowiedzi na 3 pierwsze pytania, uczniowie zaczynają dokładniej czytać tekst, szukając odpowiedzi na 4. pytanie.. Teksty, pisane odpowiednio dużą czcionką i skonstruowane według zasady narastania poziomu trudności, mają na celu usprawnianie umiejętności czytania..

Tydzień czytanie ze zrozuminiem.pdf.

Nauka czytania jest jednym z najwa żniejszych zada ń j ęzyka polskiego w klasachz klasy 3b niż z 3a.. Wybierz zawsze jedną odpowiedź spośródzaproponowanych.DotekstumożeszCzytanie ze zrozumieniem.. Pytania do tekstu 2 Test.Klucz punktowania jest znany uczniom.. O atrakcyjności zeszytów przesądzają ciekawe teksty oraz różnorodne ćwiczenia skonstruowane zgodnie z zasadą stopniowania trudności.. Tomek dostrzegł ptaki budujące gniazdo na drzewie.. Ćwiczenia dla klasy 2 szkoły podstawowej.. Dorota Dankowska .. 24 teksty oraz powiązane z nimi zadania usprawniają kompetencje czytelnicze uczniów, wspomagają rozwój logicznego myślenia, pamięci oraz uczą poprawnego budowania wypowiedzi.Kształtowanie umiej ętno ści czytania ze zrozumieniem • Struktura czynno ści czytania.. W tej sekcji znajdziesz ćwiczenia na czytanie ze zrozumieniem przeznaczone dla uczniów klas 1-2.. 7Zimowy spacer (klasa1) czytanie ze zrozumieniem Ustawianie w kolejności.. Od dawna marzyliśmy o jakimś miłym zwierzątku, którym moglibyśmy się opiekować.Długo prosiliśmy rodziców, aż wreszcie nadeszła upragniona chwila.Kup teraz na Allegro.pl za 38 zł - CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM KLASA 2 ĆWICZENIA WIR z miasta Warszawa CZŁUCHOWSKA 25 HALA WOLA.. Do klasy weszła pani i powiedziała, że ma dla nas niespodziankę..

Czytanie ze zrozumieniem Test.

Klasa poszła z panią na wycieczkę.. • Rodzaje rozumienia tekstów (dosłownie i domy ślnie).. "Ćwiczenia dodatkowe.. "Czytanie ze zrozumieniem" to zestaw trzech zeszytów ćwiczeń umożliwiających uczniom kas 1-3 doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.. Przeczytaj uważnie podany tekst, a następnie wykonaj zaproponowane zadania.. Klasa 2" to okołocyklowa publikacja z Galerii możliwości.. Klasa 1 Polski czytanie ze zrozumieniem kolejność wydarzeń.. Język polski dla klasy VI szkoły podstawowej.. • Praca z tekstem.. Tu ma swój domek ciocia Marta.. Jedno ćwiczenie składa się z czterech arkuszy: arkusz 1 - tekst czytanki oraz ćwiczenie polegające na doborze właściwego tytułu i ilustracji.. 1.Przeczytaj uważnie tekst.. Czytanie ze zrozumieniem- ó Brakujące słowo.. Podręcznik str. 46 - wykonaj ćwiczenia pod tekstem.. Puchatek tłumaczył Prosiaczkowi (.). ile czasu jeszcze upłynie, zanim wzejdzie jego żołądź.. Kasia znalazła małe pąki na krzewach.. wg Thepestka.Różnorodne ćwiczenia na czytanie ze zrozumieniem.. Zadaj pytania po czytaniu.. Wiosna.. Czytam ze zrozumieniem.. Dzieci szukały zwiastunów wiosny, czyli pierwszych oznak zbliżającej się pory roku.. - Jak pójdziemy trochę dalej, tam, gdzie kończy się wieś, to na pewno spotkamy prawdziwego niedźwiedzia - mówi Krzyś.. ZWIERZĘTA W GÓRACH Ania i Krzyś wyjechali na wakacje w Alpy, najwyższe góry Europy..

Teksty do czytania ze zrozumieniem dla klasy 2 1.

• Istota czytania ze zrozumieniem (jak nale ży rozumie ć tekst).. Zdania pojedyncze i złożone - rozsypanka wyrazowa Porządkowanie.. Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedź na pytania zaznaczając krzyżykiem właściwą odpowiedź.. • Rodzaje ćwicze ń przygotowuj ących do czytania ze zrozumieniem.. wg Kamilakwapisz.. Stan: nowy.. To był piękny, wiosenny dzień.. Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!. Zabraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy, drugie śniadanie i poszliśmy.Czytanie ze zrozumieniem to ćwiczenia skierowane do uczniów klasy 2.. Praca z tekstem.Czytanie ze zrozumieniem kl.2 • pliki użytkownika mg81s przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Zajaczek znalazł trzy piekne pisanki.doc, Czytanie ze zrozumieniem kl II.docCZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM KLASA 2 - WIOSNA Oprac.. 1.Uważnie przeczytaj tekst i wykonaj polecenia.. Najpierw przeczytaj uważnie tekst.. Ćwiczenia dla klasy 2 szkoły podstawowej.. Gry na instrumencie w obu klasach razem uczy się tylu uczniów, ilu chodzi na zajęcia z ceramiki w klasie 3a.TEST SPRAWDZAJ ĄCY UMIEJĘTNOŚĆ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA KLASY IV NA PODSTAWIE TEKSTU PT. " DZIE Ń DZIECKA" Instrukcja dla użytkownika testu Drogi uczniu!. Podkreślone wyrazy napisz z podziałem na sylaby.. Ania trochę się boi, ale dzielnie rusza na wycieczkę.Czytanie ze zrozumieniem 1.pdf..

Czytanie ze zrozumieniem..pdf.

- Spójrz, Puchatku - rzekł nagle Prosiaczek - coś tam siedzi na Sośnie.Czytanki i ćwiczenia.. Był późny listopad.. W publikacji znalazły się różnorodne teksty, nie tylko literackie, ale także użytkowe, tak aby uczniowie potrafili czytać ze zrozumienim także znaki, opisy, mapy .. W południe jadły obiad.. Roki zamerdał ogonem i pobiegł w kierunku rzeki.. Rozwiązania wpisz na dołączonej karcie odpowiedzi.Czytanie ze zrozumieniem - kl. IV "Chatka Puchatka" Tymczasem Prosiaczek z Puchatkiem wędrowali Lasem, trzymając się za ręce.. Klasa II i III pojechały na wycieczkę do Warszawy.. Liczba uczniów uczęszczających na kółko teatralne i na język angielski jest większa w klasie 3a.. SPRAWDZIAN.. Dlaczego luty ma 28 lub .2 4.. Czytanie ze zrozumieniem to ćwiczenia skierowane do uczniów klasy 2.. Trzeba dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać tekst, żeby się zorientować, że odpowiedzi na to pytanie nie ma w tekście.. Podobnym ćwiczeniem jest zadanie pytań o czytaniu.Czytanie ze zrozumieniem - kl. VII "Maria Skłodowsoka - Curie i promieniotwórczość" Ta Starym Mieście w Warszawie w domu pod numerem 16 przy ulicy Freneta mieści się siedziba Polskiego Towarzystwa Chemicznego i znajdujące się pod jego opieką Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie.. Rafał wybrał się na wycieczkę do lasu.. Czytanki, teksty, opowiadania i artykuły, którym towarzyszą testy wyboru i ćwiczenia sprawdzające zrozumienie tekstu i umiejętność wyszukania informacji.. Dzieci w stolicy zwiedziły Zamek Królewski, Stary Rynek, Łazienki oraz Pałac Kultury I Nauki.. Następnie rozwiązuj zadania testowe.. arkusz 1a - arkusz o identycznej treści, co arkusz 1, ale w wersji .Czytanie ze zrozumieniem.. Pierwsze, proste czytanki zbudowane są z sylab otwartych; kolejne z .Hasło programowe - Czytanie i odczytywanie różnych tekstów kultury - czasopisma (teksty popularnonaukowe).. Klasa 1 Polski czytanie czytanie ze zrozumieniem dwuznaki.. Zbiór różnorodnych ćwiczeń pomocnych przy zdobyciu umiejętności czytania ze zrozumieniem przez dziecko.. Ogłosiła nam, że dzisiejsze lekcje odbędą się w ogrodzie szkolnym.. Klasa 4 Klasa 5 Polski czytanie ze zrozumieniem Zajęcia Korekcyjno-kompensacyjne.. Zabrał ze sobą ukochanego psa, Rokiego.. Ola zauważyłanawierzbieszare,miękkie1 Ćwiczenia doskonalące umiejętność czytania ze zrozumieniem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt