Opisz sposób rozdzielenia drobno zmielonego pieprzu z solą

Pobierz

Najlepsze rozwiązanie.. Można pomieszać z wodą, a później sól się skrystalizuje- długotrwała czynność - a woda odparuje, a zostanie tylko pieprz.. A. mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą B. mieszaniny cukru z piaskiemOpisz sposób rozdzielania na składniki: a) mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą b) mieszaniny cukru z piaskiem c) mieszaniny wody z olejem Bardzo proszę o pomoc ;).. W tym celu można.. Cukier rozpuszcza się w wodzie.a)sól z pieprzem wsypać do kubka zalać zimną wodą powiesić nitkę na ołówku i poczekać kilka dni (proces krystalizacji) na dnie zostanie pieprz ( bo pieprz się nie rozpuszcza b)zalać wodą cukier się rozpuści a na dnie pozostanie piasek lub przez sitko Odpowiedzi Angel14 odpowiedział (a) 06.10.2009 o 17:38Opisz sposób rozdzielenia na składniki: a) mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą; b) mieszaniny cukru z piaskiem; c) mieszaniny wody z olejem.. Nowe pytania.. Pieprz pozostanie na sączku, a roztwór soli w wodzie należy zebrać w szklanej zlewce.Opisz sposób rozdzielenia.. 1 Zadanie.. A) krystalizacja b) krystalizacja/filtracja c) metoda mechaniczna (rozdzielacz) Odpowiedz.. Mieszaninę wsypujemy do wody.. Zadanie jest zamknięte.. 2 Zadanie.. Aby rozdzielić mieszaninę pieprzu z solą należy użyć plastikowego, dobrze naelektryzowanego przedmiotu.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.Zad..

a) mieszanina drobno zmielonego pieprzu z solą.

Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Daj łapkę w górę :)Masz jakieś pytanie lub zadanie do rozwiązania?. 3 Zadanie.. Gdy przelejemy wodę z rozpuszczoną solą i pieprzem( nie rozpuszczonym) na sączek to pieprz zostanie natomiast woda z solą przenikną przez sączek.. Podobne materiały Przydatność 60% Mieszaniny Mieszaniną niejednorodną nazywamy taką mieszaninę w której możemyPodaj sposób rozdzielenia na składniki.. Sól rozpuszcza się w wodzie.. Można też za pomocą jakiejś naelektryzowanej pałeczki oddzielić pieprz, który się przyczepi do tej pałeczki od soli, która się nie przyczepi.Podobało się?. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. A. mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą B. mieszaniny cukru z piaskiem Podaj sposób rozdzielenia na składniki.. b. Mieszaniny cukru z piaskiem.. 2Przyporządkuj mieszaniny wymienione w punkcie a) do sposobów ich rozdzielania podanych w punkcie b).a) opiłki żelaza z piaskiem; woda z wiórkami drewna; woda z solą; woda z octem; piasek z drobno zmielonym pieprzemb) krystalizacja; destylacja; rozdzielanie .Podaj sposób rożdzielenia na składniki: a) mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą b) mieszaniny cukru z piaskiem Podaj sposób rożdzielenia na składniki: a) mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą b) mieszaniny cukru z piaskiema) opiłki żelaza z p Zad..

lubOpisz sposób rozdzielenia na składniki: Odpowiedź Guest.

Przelewamy mieszaninę przez lejek z sączkiem (filtracja).. a) mieszanina drobno zmielonego pieprzu z soląAby rozdzielić mieszaninę pieprzu z solą należy użyć Odpowiedź na zadanie z Chemia Nowej Ery 7Podaj sposób rozdzielenia na składniki: a) mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą b) mieszaniny cukru z piaskiem Zgłoś nadużycie Zadanie jest zamknięte.. A) Mieszaninę drobno zmielonego pieprzu z solą można rozdzielić za pomocą dodania do nich wody i zastosowania sączenia.. PROSZĘ BARDZO O OPIS.. Pieprz pozostanie na sączku.. Autor: Co_ Dodano: 29.9.2010 (18:26) Podaj sposoby rozdzielania na składniki.. b) mieszaniny cukru z piaskiem.. Zadanie jest zamknięte.. 1Podaj sposób rozdzielenia na składniki:a) mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą:b) mieszaniny cukru z piaskiem:Zad.. - MidBrainartTreść zadania.. 2 Przyporządkuj mieszaniny wymienione w punkcie a) do sposobów ich rozdzielania podanych w punkcie b).Podaj sposób rozdzielenia na składniki: a)Mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą b)Mieszaniny cukru z piaskiem Zgłoś nadużycie.. A) Dodanie wody, filtracja (pieprz zostaje na sączku), następnie odparowanie wody aby została sól.Opisz sposób rozdzielenia substancji na składniki A) mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą, B) mieszaniny cukru z piaskiem C) mieszaniny wody z olejem ..

pokaż więcej... Oceń to zadanie:a. a) mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą.

.Opisz sposób rozdzielenia na składniki: a) mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą b) mieszaniny cukru z piaskiem c) mieszaniny wody z olejem:) Odpowiedź Guest.. Odpowiedź Guest.. MAM SUROWĄ NAUCZYCIELKĘ!. !1.Do mieszaniny wlewam wodę tak aby sól się rozpuściła a pieprz został na wierzchu 2.wylewam roztwór wody i soli do oddzielnego naczynia i przeprowadzam proces krystalizacji- po procesie mam sól w czystej postaci 3.wodę z pieprzem oddzedzam tak aby został sam pieprz- pieprz w czystej postaci Mam nadzieje że pomogłemodpowiedział (a) 10.10.2010 o 20:19 A)pieprz sie w wodzie nie rozpusci wiec wsypujemy taka mieszanine do wody przelewamy przez drobne sitko na ktorym zostanie sam pieprz potem krystalizujemy wode z sola b)tak samo jak wyzej 0 0 Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź?. 1 Podaj sposób rozdzielenia na składniki: a) mieszaniny drobno zmielonego pieprzu z solą: b) mieszaniny cukru z piaskiem: Zad.. Następnie oddzielamy pieprz od roztworu metodą sączenia, czyli za pomocą papierowego sączka umieszczonego w lejku szklanym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt