Układ słoneczny prezentacja youtube

Pobierz

» Ciała te to osiem planet, 173 znanych księżyców planet, pięć planet karłowatych i miliardy (a być może nawet biliony)małych ciał Układu Słonecznego, do których zalicza .Układ Słoneczny jest zbudowany w taki sposób, że w jego centrum znajduje się Słońce, a dookoła niego krążą planety, w tym również Ziemia.. Słońce jest gwiazdą, a kolejność planet, które wokół niej krążą jest następująca.Pomoce, z których korzystałam na filmie: mapa Polski, mapa Europy, globus z kontrolą błędu (kolory niemontessoriańskie, ale za to każdy kontynent ma inny kształt bolca, który pasuje tylko do jednego otworu w globusie).. -Omówienie różnicy między gwiazdą a planetą:Układ Słoneczny NASA/JPL Układ Słoneczny składa się ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał.. W skład Układu Słonecznego wchodzi osiem planet.. Wszystkie obiekty wewnątrz Układu Słonecznego poruszają się wokół Słońca po eliptycznych orbitach.. Słońce znajduje się w środku całego Układu Słonecznego, a wokół niego krąży stale osiem znanych planet , ich księżyce , komety , asteroidy i inne obiekty kosmiczne.O kosmosie wiemy zazwyczaj niewiele, bo wydaje się on być czymś odległym i tajemniczym.. PRĄD Z OGÓRKA - proste eksperymentowanie - film.Nasz Układ Słoneczny jest zawsze w ruchu.. Ciała te to osiem planet[b], 173 znanych księ.Układ Słoneczny to obszar obejmujący Słońce wraz ze wszystkimi ciałami pozostającymi pod jego wpływem grawitacyjnym..

InnymiPrezentacja układ słoneczny.

Są planety gazowe które są znane jako gazowe olbrzymy i jest niczym innym jak dużą planetą, która składa się głównie z gazów takich jak wodór i hel, ale ma stosunkowo małe skaliste jądro.. Posiada masę, równą całkowitej masie Układu Słonecznego aż w 99.87%.. PRĄD ELEKTRYCZNY.. -Objaśnienie co przedstawia: Przyjrzyjcie się planetom krążącym wokół Słońca - to Układ Słoneczny.. Materiał: Taca zawierająca: Rysunek naszego Układu Słonecznego ( nasze rysunki są ze strony SuperKid) Prezentacja : Powiedz dziecku, że dziś dowiecie się więcej o naszym Układzie Słonecznym.. Dla porównania, łączna masa wszystkich ludzi na Ziemi stanowi znikomy ułamek masy Ziemi, mianowicie 10-13 Przeciętna waga człowieka: 62kg - źródło Liczba ludności: 7 230 miliarda - źródło Masa ludzi .W Układzie Słonecznym znajduje się ponad 550 tysięcy asteroid i ponad 3500 komet.. Znajduje się w ciągłym ruchu.. iała te, to osiem planet: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, co najmniej 166• Zanim powstał Układ Słoneczny, na jego miejscu był obłok wirujacego gazu i pyłu.. W centrum zaznaczono Słońce, a dookoła niego na okręgach .Układ Słoneczny, w którym żyjemy, jest częścią składową galaktyki zwanej Drogą Mleczną.W centrum Układu znajduje się Słońce, wokół którego krąży osiem powiązanych grawitacyjnie z nim planet oraz niemal dwustu księżyców, pięciu znanych planet karłowatych oraz bilionów innych obiektów przestrzeni kosmicznej.Dziś krótko o poszczególnych planetach krążących .Masa Słońca: = 1 989 100 000×10 21 kg Słońce jest największym obiektem w naszym Układzie Słonecznym..

» Układ Słoneczny - układ planetarny składający się ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał niebieskich.

-Zachęcenie dzieci do zadawania pytań nt. innych obiektów znajdujących się na mapie.. SKĄD SIĘ WZIĘŁO ŚWIATŁO - ilustracja.. SKĄD SIĘ BIERZE PRĄD - film.. DATA: 1 kwietnia (czwartek), godz.18:00.PREZENTACJE PRZYRODNICZE.. Ponieważ 21 maja obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu, jest to świetna okazja do tego, by zgłębić nieco kosmiczne tajemnice i dowiedzieć się co nieco o przestrzeni kosmicznej, planetach i wysiłkach człowieka, by kosmos lepiej poznać.Test wiedzy o Układzie Słonecznym Ziemia należy do niezwykłej "słonecznej rodziny" zwanej Układem Słonecznym.. Prelekcję wygłosi dr Sylwester Kołomański z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.. Planety krążą wokół ogromnej gwiazdy - Słońca.. Nauczyciel przedstawia dzieciom makietę Układu Słonecznego, następnie odczytuje kolejne wersy wiersza pt. "Kosmos" autorstwa Natalii Łasochy.. Wszystkie planety przypominają kule i krążą wokół Słońca.. Ilustracja po lewej stronie, to szkic Układu Słonecznego zgodny z teorią heliocentryczną Mikołaja Kopernika.. W środku obłoku gaz kurczył się szybciej niż w zewnętrznych warstwach i powstało Słońce, a pozostała materia utworzyła dysk wokół niego.Wykład pt. "Niesamowity Układ Słoneczny"..

Wskazane przez nauczyciela dziecko wyszukuje rysunek danej planety, nazwę i przykleja je na makietę umieszczoną na tablicy.Czas trwania zajęć: 1 godzina Temat: Układ słoneczny.

W przeciwieństwie do innych planet skalistych, które są w całości zbudowane ze .Układ Słoneczny powstał około 5 - 6 miliardów lat temu z obłoku gazowo - pyłowego, który przyciągał materię ku gęstniejącemu jądru.. OPADY I OSADY ATMOSFERYCZNE.. Około 4,6 miliarda lat temu w miejscu Układu Słonecznego istniał obłok .. "Układ Słoneczny".. ZAPORY WODNE - animacja.. Większość materii zgromadziła się w środku i z tego powstało Słońce • Pozostała materia utworzyła dysk wokoł Słońca, z którego z biegiem czasu powstały planety • Słońce i planety nie są jedynymi ciałami w Układzie Słonecznym.. Serdecznie zapraszamy na transmisję wykładu pt. "Niesamowity Układ Słoneczny"..

EDIT: To nie jest kanoniczna prezentacja Montessori - jest to fuzja dwóch pomocy - dywanika do Układu Słonecznego oraz tzw. kosmicznych pudełek.Układ Słoneczny to rozbudowana aplikacja mobilna z interaktywnym modelem Układu Słonecznego, leksykonem, planetarium i multimediami.

PRZYGODA Z DESZCZEM..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt