Dokończ wyrazy i napisz liczebniki słownie zwróć uwagę na końcówki i pisownię

Pobierz

nie z rzeczownikamiZobacz 1 odpowiedź na zadanie: Uzupełnij według wzoru i dopisz własne przykłady.zwróć uwagę na pisownię wielką lub małą literą nazw geograficznych.pomoże ci w tym słownik ortograficznyKtoś zapisał wyrazy bez polskich znaków.. W podręczniku znajduje się wiele propozycji projektów, które aktywizują i przygotowują młodzież do pracy w zespole.Read Znajdź wspólny język - poziom B2/C1 by Nowela sp.. Wykonaj w zeszycie zadanie 1, 2, 3 i 6 str.160 oraz 8 i 10 str.161.. Meine telefonnummer ist 605122411.Und du ?liczebniki oznaczające dziesiątki tworzymy przez odcięcie końcówki -teen i dodanie -ty: twenty, thirty, forty, fifty, sixty, seventy, eighty, ninety.. W klasie Olega jest 20 nowych map, a wcześniej było 10 no-wych komputerów.. Na dzisiejszej lekcji napiszesz też kartkówkę on-line z zasad pisowni z ch, h.6.04.2020.. Wejdź na stronę internetową eDesk.pearson.pl ,tak jak tłumaczyłam na poprzednich lekcjach, znajdź nagrania CD3., ścieżka 06, 08.Wybierz wyrazy z ż , ułóż z nimi zdania i napisz w zeszycie.Zwróć uwagę na pisownię nazw zwierząt małą literą.. Matematyka.. Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Dokończ wyrazy, a liczebnik napisz słownie.. zwróć uwagę na końcówki i pisownie ich hei_____Hanna Schmitz.ich b_____ (drei_____) 13 jachre alt.. Pomyślę i rozwiążę - przeanalizuj zadania z podręcznika matematycznego na stronie 31..

żuraw ważkaZapisz słownie podane liczby.

B Słuchaj i powtarzaj zgodnie z nagraniem.. Zadanie 1 wykonaj ustnie.. Dla chętnych: zadanie 11 str.162.Zwróć uwagę również na rzeczowniki, których dotyczą liczebniki w zadaniach.. W zeszycie wykonaj zadania 1,2,5 str. 116 i 6,7 str.117.. W zaprzęgu jechało (5) .. sań .Napisz podane czasowniki w formie z końcówką- ing.. A Posłuchaj nagrania i do każdego dialogu (1-3) dopasuj odpowiedni rysunek (A-C).. They haven't .Zwróć uwagę na to, że dzieła literackie i filmowe przedstawiające czyny takich herosów cieszą się dużą popularnością.. Jak dotąd pracę przysłał tylko Kacper.język polski.. Autoportret - to portret artysty wykonany przez niego samego.SZczególną uwagę zwróć na tabelkę ze str 114 ŚRODOWISKO ŻYCIA, PRZEDSTAWICIELE, GATUNKI CHRONIONE RYB, PŁAZÓW I GADÓW.. W zaprzęgu jechało (5) .. sań .. 4 Zakreśl właściwe słowo.. Wykonaj pisemnie w zeszycie z.. Przeczytaj tekst legendy "O chlebie, który zamienił się w kamień".. Teraz przejdź do uważnej lektury mitu, który znajduje się w podręczniku na stronach 222 - 224.. Start here!Plik oceny szkolne napisz zdania na podstawie materiału graficznego zwróć uwagę na pisownię rzeczowników.pdf na koncie użytkownika amfrench927 • Data dodania: 28 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.ĆWICZENIE 32 Zapisz liczebniki w zdaniach słownie..

Tekst piosenk Zapisz słownie podane liczby.

Odgadnij, o jakie cztery słowa mogło chodzić, a następnie dopisz je w odpowiednich miejscach.. Na koncert przybyło (10).. rodziców.. Podaj ustnie wyrazy przeciwne do podanych wyrazów: - Ładny - Gruby - Grzeczny -Leniwy ; Na zakończenie dnia wykonaj swój autoportret na kartce kredkami i wyślij go do swojej pani do 2 czerwca.. Dzisiaj miałem 3 lekcje, a w poniedziałek miałem 7 lek-cji.. Zwróć uwagę na pisownię liczebników: 20 i 40: twenty forty W tym ostatnim nie pojawia się litera u, która do tej pory występowała w pisowni liczebników 4 i 14!Przeczytaj i przeanalizuj przykład str.159 - zwróć uwagę na "Dobra rada" (na zielonym tle) str.160.. Zwróć uwagę również na rzeczowniki, których dotyczą liczebniki w zadaniach.Otwórz książkę na str.82-83, wpisz wyrazy z ramek w zad.. STATKI NA WIDNOKRĘGU.. Jeżeli chodzi o podane połączenia wyrazowe, to ze względu na łączliwość gramatyczną (składniową) są poprawne, ale za względu na łączliwość leksykalno-semantyczną - nie.Przepisz, liczebniki główne zapisz słownie.. Start here!Na pewno niepoprawna jest pisownia wyrazu dziękuję (1.os.. W sali kina było 12 rzędów i 18 miejsc w każ-dym rzędzie.. Zwróć na informacje po prawej stronie ( o autorze, tytuł dzieła itd.).. Poćwicz tworzenie liczb trzycyfrowych w zabawach z trzema kostkami - liczba oczek na pierwszej to liczba setek, na drugiej - dziesiątek i na trzeciej - jedności- zapisz te liczby w zeszycie ( 10 .Słowniczek na końcu podręcznika zawiera pełen zestaw słownictwa występującego w poszczególnych zadaniach i ćwiczeniach wraz z zapisem wymowy wyrazów obcego pochodzenia oraz konotacją..

Zwróć uwagę na pisownię wyrazów z "nie".

Wyślij mi zdjęcie wykonanego zadania: 3,4 i 5.Przyjrzyj się dokładnie obrazowi na s.243.. Zwróć uwagę na.Na podstawie zdjęć z podręcznika wykonaj zadanie 1 w ćwiczeniu na str. 84 - zwróć uwagę na pisownię!. oraz zadanie 2,3,4 i 5 - ćwiczenie str. 85.. Śniadanie jem za 15 siódma, a obiad o wpół do 16:00, a kolację o 21:00.Zwróć uwagę na wyrazy o znaczeniu przeciwnym.. 3 i 9 do zeszytu i dopisz tłumaczenia, korzystając ze słowniczka na str.89.. Wykonaj ćwiczenia w ćwiczeniach ze strony 41. cz. teraźniejszego) bez końcowego -ę. Ł.Biłeńka-Swystowycz, J.Kowalewski, М.Jarmoluk JĘZYK POLSKI Podręcznik dla klasy 5 Szkół Ogólnokształcących z ukraińskim językiem wykładowym (1. rok nauczania) Zalecany przez Ministerstwo Oświaty i Nauki, Młodzieży i Sportu Ukrainy Czerniowce "Bukrek" 2013 ББК 81.415.3я72 Б 61 Науковий .AB Ü.. Codziennie rano wychodzę do szkoły o 7.30. żuraw ważka Wybierz wyrazy z ż , ułóż z nimi zdania i napisz w zeszycie.Zwróć uwagę na pisownię nazw zwierząt małą literą.. Nie z rzeczownikami, przymiotnikami i przysłówkami piszemy łącznie.. zwróć uwagę na końcówki i pisownie ich hei_____Hanna Schmit…Dokończ wyrazy, a liczebnik napisz słownie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt