Przeczytaj głośno podany tekst i znajdź w nim wyrazy

Pobierz

Logowanie.. W wolnym czasie przeczytaj ten tekst 3 razy na głos, może przed snem?. lekcja 28 temat: Czytamy ze zrozumieniem.. Wymagana jest pełna poprawność gramatyczna i ortograficzna wpisywanych wyrazów.. Podczas swojej podróży rudaczek może trafić na grad, błyskawice, a nawet porywiste wiatry.Przeczytaj tekst i zaznacz wyrazy, których wymowa różni się od pisowni.. W czwartek poznaliśmy nową spółgłoskę miękką "ź" zmiękczoną przez kreseczkę.. zdrój kry żród ca ło ni Pomożecie?. Przeczytaj podany tekst i w trakcie czytania pomyśl, jakie słowo narzuca ci się dla uzupełnienia zdania.. Praca w zeszycie ćwiczeń.. Kiedy zaliczyliśmy klasówki z historii, matematyki, fizyki i botaniki, nareszcie mogliśmy odetchnąć z ulgą.Przeczytaj głośno i starannie podane niżej zdanie, a następnie przepisz je do zeszytu.. Dowiesz się, że opisuje najważniejszy element zdjęcia, czyli panią w długiej, czerwonej sukni.. Następnie wpisz w tabelę właściwe przykłady wyrazów z danej kategorii słowotwórczej.. Przeczytaj zdania.. (różany, palce) Jutrzenka (gromy, władny) Zeus (prędki, nogi) Achilles (pawi, oko) stawy (blady, błękitny) fale Przeczytaj podany tekst.. Część 4.. Rysuj po śladzie, pokoloruj ramki z wyrazami, w których ukrył się wyraz dźwig, dokończ pisanie po śladzie i samodzielnie, znajdźLiczba wyników dla zapytania 'wyraz zdanie': 4941. litera, sylaba, wyraz, zdanie Sortowanie według grup..

Przeczytaj tekst i znajdź w nim.

Znajdź je i podkreśl.. Przeczytaj wyrazy pod obrazkami na górze ćwiczeń, który wyraz ma najwięcej sylab?. Znajdź ukryte w nich wyrazy, które sąz poleceniem powinieneś uzupełnić tekst tylko jednym wyrazem.. Bliżej języka 2 Ułóż podane wyrazy w kolejności alfabetycznej.. Zwrócić uwagę na dwuznaki oraz literę i, która nie zawsze oznacza głoskę.. Skreśl wyrazy, które się powtarzają.. Jurek upiekł pięć placków.. przekształcając jeden z wyrazów z ramki w taki sposób, aby powstał spójny i logiczny tekst.. Przeczytaj sylaby.. Wymówić wyraz głośno i powoli.. Wybrana książka: Wybierz książkę.. 5 .Wstaw brakujące litery.. Question from @Jakubekxd10 - Szkoła podstawowa - Język angielskiCzytam z Lokomotywą.. TEKST: Ptak o pstrokatych piórkach, siedzący na ramieniu Visenny, zaskrzeczał, zatrzepotał skrzydełkami, z furkotem wzbił się .Przeczytaj sylaby.ułóż z nich wyrazy i napisz je w zeszyciew kolejnosci alfabetycznej.. Który ma najwięcej liter?. STRONA 10 Czytanie zdań; rozwiązywanie rebusów - praca z ćwiczeniami Ćwiczenie 1 "" Przyjrzyj się rysunkowi.. Wykonaj zadania w ćwiczeniach str. 26-29.. Nazwij to, co wskazują strzałki.Przeczytaj głośno wpis do pamiętnika na str.48 w Podręczniku ,a później na jego podstawie wykonaj ćw.1 str.49 w Ćwiczeniu .Musisz patrzeć na tekst znajdujący się w Podręczniku i na jego wzór dokonać podziału tekstu tego fioletowego w Ćwiczeniu pionowymi kreskami tak ,żeby powstały zdania.5..

Przeczytaj wyrazy z tymi sylabami. ""

W nawiasach podano, ile przykładów powinno znaleźć się w każdej kolumnie.. Wyszukaj w tekście wyrazy, w których występuje dzi, przeczytaj je głośno.. Poćwicz pisanie litery Ś i ś w zeszycie na s.50.. znajdź w słowniku znaczenie podkreślonych wyrazów: string instruments, woodwind instruments, brass instruments, The percussion.. Niektóre wyrazy mogą pojawić się w obu kolumnach tabeli.. Cynthia Overbeck Bix [czytaj: syntia owerbek biks], Genialny lotnik, fragment 7 Dowiedz się Przeczytaj podany tekst, a następnie uzupełnij tabelę.. Czy wiesz, co to jest lasso?. [Lasso to sznur lub rzemień zakończony samozaciskową pętlą, służący do chwytania zwierząt.]. Znajdź je i podkreśl.. 1 Zadanie.. W większości przypadków jednej wymawianej w danym wyrazie głosce odpowiada jedna zapisana litera: p-o-l-e (4 litery, 4 głoski), d-o-m-e-k (5 liter, 5 głosek),Przeczytaj tekst.. Zapisz te zdania.. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie, strząsa skrzydła z dżdżu, a trzmiel w puszczy, tuż przy Pszczynie, straszny wszczyna szum.Przeczytaj głośno i starannie podane niżej zdanie, a następnie przepisz je do zeszytu.. Klasa: I liceum.. W opowie- ściach z życia bogów i bohaterów ludzie szukali odpowiedzi na pytania dotyczące powstania świata, praw .4.. Uzupełnij wyrazy brakującą literą i przeczytaj je..

Przeczytaj wyrazy które powstały, zaznaczając w nich sylaby: 8.

Niektóre wyrazy mogą pojawić się w obu kolumnach tabeli.. 6."". ZAd.1 Przeczytaj list i połącz cyfry (1-4) z literami (a-d),tak aby powstały poprawne i prawdziwe zdania.. Głównym zadaniem starożytnego mitu była próba wyjaśnienia rozma- itych zjawisk niezrozumiałych dla ówczesnego człowieka.. Wykonaj ćwiczenie docwiczenia.pl Kod: S4PFBB szkolny .Przeczytaj list.. 47 Dover Street Highgate London N3 30 october 2005 Dear Miss Clarke …Zamień podkreślone wyrazy na ich zdrobnienia.. Józek równo poukładał książki na półce.Co może zmienić w życiu chorego dziecka spełnienie jednego marzenia?. Dzisiaj sprawdzimy, jak czytamy ze zrozumieniem.. 6 Głoska, litera, sylaba Podręcznik, s Moja notatka 1 Zapisz, czym różni się głoska od litery.. Przeczytaj zdanie do końca.. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie, strząsa skrzydła z dżdżu, a trzmiel w puszczy, tuż przy Pszczynie, straszny wszczyna szum.1 Przeczytaj głośno i starannie podane niżej zdanie, w którym kilka głosek zapisano za pomocą dwóch liter.. Rejestracja.. W tym celu przeczytaj poniższy tekst i wykonaj polecenia, jakie się pod nim znajdują.. Zwróć uwagę na pisownię.. Inną jest stawienie czoła pogodzie.. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie, strząsa skrzydła z dżdżu, a trzmiel w puszczy, tuż przy Pszczynie, straszny wszczyna szum..

Połącz pasujące do siebie wyrazy.

Książki Q&A Premium.. Pomocnik Dla 6-latków i nie tylko Polecenie dodatkowe "" W każdym zdaniu podkreśl wyraz, który mówi o tym, jaki jest zamek i jaki jest zegar.. Otwórz Ćwiczenie na stronie 8 i przeczytaj głośno wyrazy: ziarno, poziomki, zielony.. Ćwiczenie 3 "" Przeczytaj wyrazy z górnego rzędu, a następnie te, które wskazują strzałki.Podziel je na sylaby, policz w nich litery i głoski.. Neologizmy występujące w tekście: śnidło - od "śnić"; Odpowiedź na zadanie z Myśli i słowa 2 .. Kilka głosek zapisano tu za pomocą dwóch liter.. Znajdź je i wypisz.. Uwaga: dwa wyrazy podano dodatkowo - nie pasują do żadnej luki.W dobry dzień ptak jest w stanie przebyć nawet 37 kilometrów.. WYRAZY Z RAMKI: you,… Przeczytaj tekst i udostępnij go, wpisując w każdą lukę (1-5) jeden wyraz z ramki w odpowiedniej formie.Przeczytaj głośno wyrazy, a następnie wypowiedz je przestawiając sylabę.np.. Przeczytaj tekst.. Kiedy zaliczalismy klasówki z historii , matematyki , fizyki i botaniki , nareszcie mogliśmy odetchnąć z ulgą.Przeczytaj głośno podany tekst, a następnie wypisz z niego wyrazy, w których nie akcentujemy drugiej sylaby od końca, Podkreśl w nich sylabę akcentowaną.. ula kom .Zestaw 1 zadania do tekstów Zestaw 2 zadania do tekstów Zestaw 3 zadania do tekstów.. W tych wyrazach występuje "zi" zmiękczone przez " i".. Pisz po śladzie sylaby i głośno je odczytuj 9.. Wyodrębnić w nim wszystkie słyszalne dźwięki mowy.. Dzisiaj poznamy wyrazy, w których spółgłoska "zi" zmiękczona jest przez "i".. Strona 311.. 8 Wstaw w luki właściwe litery oznaczające spółgłoski miękkie.8 7 Przeczytaj podany tekst, a następnie uzupełnij tabelę.. Przeczytaj głośno podany tekst i znajdź w nim wyrazy w których nie akcentujemy .Podkreśl w tych wyrazach sylabę akcentowaną.. 3 Zadanie.. Następnie znajdź w nim wyrazy i wyrażenia, które znaczą to samo, co wyrazy i wyrażenia 1-4.. Question from @Ankaia1234 - Gimnazjum - Język angielskiNasz przyjaciel, Praca Domowa wyślij nowe pytanie na KLASA.ONLINE.. Dowiedz się więcej docwiczenia.pl Kod: S578VH Znaleźć pokarm to jedna trudność.. Przeczytaj teraz tekst samodzielnie i podkreśl w nim wyrazy z literą ś.. Następnie określ rodzaj każdego upodobnienia i wpisz poszczególne słowa w odpowiednie rubryki tabeli.. W zeszycie zapisuj tylko nr zadania i odpowiedź - nie zapisuj pytań.Przeczytaj podany tekst, a następnie odpowiedz na umieszczone pod nim pytania, używając zdań złożonych.Nazwij zdania,których użyłeś.. Uzupełnij każdą lukę (1.1.-1.4.).. Wyjaśnij, co to jest sylaba.. Przedmiot: Język polski.. Znajdź wyraz, w którym są dwie litery "s"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt