Określ czy wszyscy ludzie w państwie hammurabiego

Pobierz

2011-02-12 19:14:15; Skoro Bóg kocha wszystkich ludzi jednakowo, to dlaczego homoseksualiści są prześladowani przez Kościół Katolicki?. Kodeks zawierał 282 artykuły, prolog i epilog.. uzasadnij odpowiedż Odpowiedz przez Guest W państwie Hammurabiego nie wszyscy ludzie byli traktowani tak samo.O karze decydował status winowajcy,czy był człowiekiem wolnym,czy niewolnikiem.. Filmy.. Daję naj!Ogólna charakterystyka.. daje 200 punktów i naj Answer Kacper2728September 2019 | 0 Replies Uporządkuj alfabetycznie nachaj moher prohibiga hełm helikopter hektar inhalacja hejnał hymn harować harmonogram hotel hak hebel hasło hokej AnswerKodeks Hammurabiego.. Uzasadnij odpowiedź.. Uzasadnij odpowiedź.. This code was written in 1750 B. C. and its laws are numbered from 1 to .Hammurabi był twórcą zbioru praw, tzw. kodeksu Hammurabiego znanego z inskrypcji wyrytej na diorytowej steli, odkrytej w 1902 roku podczas wykopalisk w Suzie, starożytnej stolicy Elamu.Kodeks obejmował 282 artykuły dotyczące: wymiaru sprawiedliwości, wykroczeń przeciwko własności, ziemi i zabudowaniom, kupców i agentów handlowych, kobiet, małżeństwa, własności rodzinnej i .Określ, czy wszyscy ludzie w państwie Hammurabiego byli tak samo traktowani w taki sam sposób.. poleca 83% 1563 głosów.. Załóż darmowe konto Masz już konto?. Domy starożytnych Egipcjan Ściany z nie wypalonej cegły wzmacniano drewnianymi belkami, zabezpieczając nieraz dodatkowo narożniki za pomocą wielkich kamieni.Określ czy wszyscy ludzie w państwie Hammurabiego byli traktowani w taki sam sposób uzasadnij odpowiedź na jutro!.

Określ, czy wszyscy ludzie w państwie Hammurabiego byli traktowani w taki sam sposób.

2014-07-09 14:26:11; Czy uważacie, że zwierzęta są własnością ludzi i człowiek ma prawo do traktowania ich w ten sposób, jaki traktuje w rzeźniach?. Kodeks znamy z tekstu wyrytego na tzw. stali Hammurabiego odnaleziony przez pewnego archeologa francuskiego na przełomie lat 1901, a 1902 r. w Suzie.b) Kędzierz pieniędzy źle wykonaną pracę niewłaściwe traktowanie dzieci C )źle wykonaną pracę okaleczenie drugiego człowieka złe traktowanie żony D) złe traktowanie rodziców okaleczenie drugiego człowieka źle wykonywaną pracę b )Określ czy wszyscy ludzie w państwie Hammurabiego byli traktowani w taki sam sposób Uzasadnij odpowiedź.. Dotyczyły one życia rodzinnego i pracy, a także spraw cywilnych i przestępstw.. Zaloguj się oglądając reklamę Chcesz jeszcze o coś zapytać?rozwiązane Określ czy wszyscy ludzie w państwie Hammurabiego byli traktowani w taki sam sposób 2 Zobacz odpowiedzi Reklama Odpowiedź 3.8 /5 6 NatkaWpatka Nie byli tak samo traktowani ,Bo np : Murarz jak zrobi przypadkowo błąd i przez niego ludzie zgineli to został zabity a Król tylko płacił Grzywną .. W państwie Hammurabiego nie wszyscy ludzie byli traktowani w podobny sposób,zależało to od pozycji społecznej.Kary były różne,jeżeli obywatel uszkodził ciało niewolnika,to zapłacił połowę ceny jego właścicielowi.Natomiast,jeżeli obywatel obywatelowi złamie kość to jemu także złamią kość.Ale jeżeli niewolnik uderzy obywatela w policzek to .Jakich ludzi nie traktuje się poważnie?.

rozwiązane Określ, czy wszyscy ludzie w państwie Hammurabiego byli traktowali w taki sam sposób.

daje 200 punktów i naj Answer Kacper2728 September 2019 | 0 Replies Uporządkuj alfabetycznie nachaj moher prohibiga hełm helikopter hektar inhalacja hejnał hymn harować harmonogram hotel hak hebel hasło hokej AnswerOkreśl czy wszyscy ludzie w państwie Hammurabiego byli traktowani w taki sam sposób uzasadnij odpowiedź na jutro!. Uzasadnij odpowiedź.. - Odrabiamy.pl Historia - szkoła podstawowa Określ, czy wszyscy ludzie w państwie Hammurabiego byli traktowani w taki sam sposób.. Z dotychczas odnalezionych podczas wykopalisk archeologicznych mezopotamskich zbiorów praw kodeks Hammurabiego jest w najlepszym stanie.. daje 200 punktów i naj Answer Kacper2728 September 2019 | 0 Replies Uporządkuj alfabetycznie nachaj moher prohibiga hełm helikopter hektar inhalacja hejnał hymn harować harmonogram hotel hak hebel hasło hokej AnswerAnswers.. Zadanie 3 Przeczytaj tekst źródłowy i wykonaj polecenia.. Kodeks był bardzo surowy i wyznawał prawo: oko za oko ząb za ząb niektóre jego fragmenty: Gdy pacjent lekarzowi umrze i lekarz zostanie zabity, gdy budowlaniec wybuduje dom, który się zawali i jemu dom zburzą lecz jeśli ktoś umrze przy waleniu domu i jego zabiją .Określ czy wszyscy ludzie w państwie Hammurabiego byli traktowani w taki sam sposób uzasadnij odpowiedź na jutro!. Uzasadnij odwiedź 1 Zobacz odpowiedź Reklama Odpowiedź 5.0 /5 10 ReaperOverwatch Załóż darmowe konto i zyskaj 15 dodatkowych odpowiedzi Dlaczego to widzę?.

Marlena 46757 Polub to zadanieOkreśl cy wszystcy ludzie w pańtwie hammurabiego byli traktowani w taki sam sposób.

Uzasadnij odpowiedź.. Marlena 50163 Polub to zadanieOdpowiedz przez Guest.. Uzasadnij odpowiedź..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt